fbpx
Poniedziałki z jogą na Polach Mokotowskich w Warszawie. Dołącz teraz.

TEST OSOBOWOŚCI
WG AJURWEDY*

WYKONAJ TEST, Dzięki KTÓREMU LEPIEJ poznasz siebie …

… ORAZ otrzymasz raport z zaleceniami na temat diety i stylu życia

* wymaga zapisania się do newslettera

PRZECZYTAJ, ZANIM ZACZNIESZ

Jeśli tutaj jesteś, prawdopodobnie dopiero rozpoczynasz swoją przygodę
z Ajurwedą

Przywiodła Cię ciekawość, potrzeba, a może koleżanka zwabiła Cię podstępem.
Nie ważne jak, ważne, że stawiłaś się na parkiecie.

Tak, parkiecie. Bo życie przypomina trochę taki taniec. Pomiędzy nami, a tym co nas otacza. Jesteśmy połączeni jak w sieci, wpływamy na siebie nawzajem. „Tańczymy” z ludźmi, których spotykamy, z jedzeniem, które spożywamy, pogodą, wydarzeniami i okolicznościami.

Czasem to Ty zapraszasz do tańca, innym razem ktoś (lub coś) z zaskoczenia porywa Cię w swoje objęcia. Muzyka zmienia się często, a Ty musisz dostosowywać się ciągle na nowo.

Masz kilka wyjść. Przez jakiś czas możesz podpierać ściany. Możesz też improwizować. Czasami to się udaje. I wreszcie możesz wziąć sprawy w swoje ręce. W tym ostatnim mogę Ci pomóc.  

Dzięki testowi, który za chwilę wykonasz, poznasz siebie jako tancerkę. Widzianą oczyma Ajurwedy.

Poznasz Twój indywidualny zestaw cech. Być może zadziwisz się zależnościami, jaka między nimi występuje. A potem, z moim wsparciem, nauczysz się w rytm Ajurwedy tańczyć.

Bo w obszarze zdrowia Ajurweda jest jak Wielka Księga Tańca. Zawiera wszystkie kroki i zasady, niezbędne, aby tańczyć w zgodzie z prawami Natury. Z dobrym nauczycielem u boku, dozą uważności i solidną porcją praktyki, możesz królować na tym parkiecie.

W swoim własnym unikalnym stylu.

 

 

JAK WYKONAĆ TEST?

Choć Twój indywidualny portret (tzw. konstytucję) dokładnie określić może tylko lekarz Ajurwedy lub konsultant ajurwedyjski, rzetelnie wypełniony test, przybliży Cię do poznania prawdy. Aby tak się stało, musisz być ze sobą szczera. Odpowiadaj zgodnie z rzeczywistością, a nie zgodnie z tym, jak chciałabyś, żeby było.

Aby jak najbardziej uwiarygodnić wynik, popatrz na swoje życie z szerzej perspektywy – nie tylko okresu ostatnich tygodni czy miesięcy, ale ostatnich kilku lat lub całego życia. Jeśli w którymś z pytań się wahasz, patrz bardziej na swoje naturalne tendencje niż wyuczone umiejętności. Jeśli możesz, wykonaj test razem z kimś bliskim. Kimś, kto Cię dobrze zna. Nam samym czasami trudno spojrzeć na siebie obiektywnie.

Po wykonaniu testu otrzymasz ode mnie raport, który pomoże Ci lepiej zrozumieć niuanse twojej osobowości. Znajdziesz tam również wiele cennych wskazówek, które będziesz mogła wdrożyć praktycznie od zaraz.

TO JAK, JESTEŚ GOTOWA?

 

O AJURWEDZIE

Ajurweda to starożytny system medyczny, który uczy jak żyć w harmonii z prawami Natury. Choć wywodzi się z Indii i liczy niemal 5 tysięcy lat, dziś nie traci nic na swojej aktualności.  

A to dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi. 

Ajurweda bierze pod lupę rzeczywistość i rozkłada ją na czynniki pierwsze. Sprowadza do właściwości, które są niezmienne od zarania dziejów. Dzięki czemu każdy element tej rzeczywistości można za jej pomocą opisać i wyjaśnić. 

PIĘĆ ŻYWIOŁÓW 

Zgodnie z Ajurwedą cały Wszechświat zbudowany jest z pięciu żywiołów: Przestrzeni, Powietrza, Ognia, Wody i Ziemi. 

Znajdują się one w każdej materii, zarówno organicznej, jak i nieorganicznej: pożywienie, emocje, pogoda, wykonywane czynności, procesy zachodzące w naszym organizmie, choroby i schorzenia i wreszcie MY, ludzie, jako tacy. Dlatego, że cokolwiek znajduje się we Wszechświecie, znajduje się też w nas samych. 

PODZIAŁ FUNKCJONALNY 

Pięć żywiołów pogrupowane jest w trzy podstawowe jednostki funkcjonalne tzw. Dosze. Przejawiają się one zarówno w ciele, umyśle, jak i na poziomie duchowym.

  

Każda z nich ma swoją rolę i swoje właściwości. Wszystkie trzy występują w każdej z nas, ale u każdej w różnej i zupełnie unikalnej kompozycji. Ta indywidualna kompozycja to nasz kod genetyczny, w Ajurwedzie zwany Prakriti. 

 

PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA MOIM BLOGU – NA PRZYKŁAD tutaj lub tutaj.

Znajomość Twojego Prakriti i przywilejów oraz wyzwań, jakie się z nią wiążą jest skarbnicą wiedzy i może okazać się Twoim kluczem do zachowania zdrowia i równowagi na długie lata.  

To właśnie dlatego stworzyłam ten test i raport, który po jego wykonaniu otrzymasz.

 

JAK WYGLĄDA RAPORT?

Raport to kilkanaście stron cennej wiedzy na temat Ajurwedy i Ciebie, widzianej okiem tej mądrej staruszki, poczynając od krótkiego wprowadzenia do Ajurwedy, poprzez opis cech charakterystycznych dla twojej doszy na poziomie ciała i umysłu, pozytywnych i negatywnych tendencji, wskazówek dotyczących diety i stylu życia oraz tego, jak rozpoznawać i reagować na objawy nierównowagi.

 WAŻNE ! JEŚLI BĘDZIESZ MIAŁA JAKIEKOLWIEK PROBLEMY Z OTWARCIEM LINKU LUB DOSTANIEM SIĘ DO RAPORTU, PO PROSTU NAPISZ DO MNIE NA PAULINA@RZECZYWAZNE.PL LUB NA FACEBOOKU, A PRZEŚLĘ CI GO BEZPOŚREDNIO.